Yardım Çığlığını Sosyal Medyadan Duyuran Hilal Yılmaz Konuştu!

İstanbul’da yaşayan Hilal Yılmaz, dün akşam sosyal medya hesabından bir video paylaşarak eski erkek arkadaşı Uğur Çırak tarafından ölümle tehdit edildiğini, Çırak’ın daha önce de odasının camına tırmandığını, aracının camını kırdığını söyledi.

Videoda Çırak’tan defalarca kez şikayetçi olduğunu ancak Çırak’ın uzaklaştırma kararına rağmen kendisini tehdit etmeye devam ettiğini belirten Yılmaz, yetkililerden yardım istedi. Yılmaz’ın paylaşımı kısa sürede gündem oldu.

Yılmaz’ın videosundan sonra Beykoz ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Çırak, kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheliyle ilgili yapılan sorgulamada Çırak ve Yılmaz arasında daha önce de “hakaret, tehdit, özel hayatın gizliliğinin ihlali” suçlarından 3 farklı dosya olduğu, Çırak’ın hakkında uzaklaştırma kararı bulunduğu belirlendi. Çırak hakkında, “hakaret, tehdit, özel hayatın gizliliğinin ihlali” suçlarından adli işlem başlatılırken şüpheliye elektronik kelepçe takıldı.

YAŞADIKLARINI ANLATTI

Cumhuriyet’e konuşan Yılmaz, yaşadıklarını anlattı. Yılmaz, “Eylül ayından beri aralıklarla beni ailem ve arkadaşlarımla tehdit ediyordu. Bu süreç gitgide artık çirkinleşmeye başladı. İşyerime gelmeye, takip etmeye başladı. Uzaklaştırma kararına karşın bir gece geldi ve camımı yumrukladı” dedi. Arabasının da yumruklandığını belirten Yılmaz, “Arabamın camını yumrukladı. Şikâyetlerde bulundum. Sonra uzaklaştırma kararı aldım. İrtibatı kestiğim zaman bana kötülük yapıyordu ve buna katlanamıyorum artık dedim. Evime geliyorum, mesela kapının önünde pusu kuruyordu. Annemi arayıp tehditler etti” dedi.

“DIŞARI ÇIKARSA BANA MUSALLAT OLACAK “

Yılmaz sözlerini şu şekilde noktaladı: “İki kere tedbiri aştı. En son savcıya gidip ‘Ölümümü mü bekliyorsunuz’ dedim. En sonunda sosyal medyada adalet aramaya başladım. Uzaklaştırması var, evime geliyor. Gece yarısı yatak odamın camına tırmanmak nedir? O kadar şikâyet ettim gözaltına alınmadı. Şu an bu kişi gözaltına alındı ama bu kişi dışarı çıkarsa bana musallat olacak. Ben yaşanabilir bir hayat istiyorum. Artık yeter, benim gibi kaç tane kadın var? Bizim sayımız yok. Empati kurmalarını istiyorum. Anneninizi arıyorlar ve tehdit ediyorlar”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx