Türk futboluna birçok yıldız kazandırmıştı! O kulüp satılacak

İç sahada aldığı Erzurumspor yenilgisiyle düşme hattına gerileyen Altınordu, 9 yıl sonra 2. Lig’e düşme tehlikesiyle karşı karşıya kalırken, Başkan Mehmet Özkan kulüp personeline mail göndererek ayrılık kararını duyurdu.

Kırmızı-lacivertlilerin 2012 yılında şirketleşmesinin ardından kulübün sahibi olan Özkan, “Helalleşmek” başlığıyla yazdığı veda metninde, “Benden yana hakkım varsa helaldir. Lütfen siz de hakkınızı helal edin” dedi.

Altınordu Başkanı Özkan, “Çok sevdiğim ve akraba olarak saydığım Altınordu çalışma arkadaşlarım, merhaba” diyerek başladığı veda mektubunda şu ifadelere yer verdi;

“Yoruldum kelimesi çok yetersiz kalır, ben bittim. Dünya gözüyle hepinizle helalleşmek istiyorum. Kıdem tazminatlarınızı hepinize 6 taksitte ödeyeceğim. Kulübü tabii ki biri(leri)ne devredeceğim. O biri(leri) kim ise ben de bilmiyorum. Bundan sonra sizlerle çalışmak isterse önce sizi davet eder. İşinize gelirse çalışırsınız, gelmezse çalışmazsınız. Benden yana hakkım varsa helaldir. Lütfen siz de hakkınızı helal edin. Dünya hali bu, bana bir şey olursa tazminatlarınızı yeğenim Kenan Özkan mutlaka zamanında öder. Ben sizi her zaman anılarımda, ‘Yol arkadaşlarım olan güzel insanlar’ olarak anacağım. Hepinize sağlık ve esenlik dolu bir yaşam diliyorum.”

Altınordu’nun Türk futboluna kazandırdığı isimler:

1- Çağlar Söyüncü – 7.93 milyon euro

2- Cengiz Ünder – 4.8 milyon euro

3- Berke Özer – 2.5 milyon euro

4- Ravil Tagir – 2.5 milyon euro

5- Barış Alıcı – 1.5 milyon euro

6- Burak İnce – 1.35 milyon euro

7- Alican Özfesli – 1 milyon euro

8- Gökhan Karadeniz – 900 bin euro

9- Enis Destan – 600 bin euro

10- Halil İbrahim Tuna – 500 bin euro

11- Erce Kardeşler – 455 bin euro

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir