TEMA’dan, Hatay’daki bina yıkımı sırasında ağaçları söken firma hakkında açıklama: Firma bizimle iletişime geçmedi, elektronik sertifika alınmış

TEMA Vakfı, önceki gün Hatay Valiliği, enkaz kaldırma ekiplerinin bir binanın yıkımı sırasında etrafındaki ağaçları sökmesine dair yapılan, “ilgili şirketin TEMA Vakfı’na bağışta bulunduğu” açıklamasına ilişkin, “Fidan Bağışı, akşam saatlerinde web sitemiz üzerinden elektronik olarak yapılmış ve sistemden otomatik olarak elektronik sertifika iletilmiştir. Bağış yapan firma, öncesinde bizimle iletişime geçmemiş, bağışın neden yapıldığına dair tarafımıza herhangi bir açıklama yapılmamıştır” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN | Yıkım sırasında ağaçlar sökülmüştü: Hatay Valiliği, “Firma 100 bin liralık 2 bin ağaç fidanını TEMA Vakfı’na bağışladı” dedi

Hatay Valiliği’nin, dün enkaz kaldırma ekiplerinin bir binanın yıkımı sırasında etrafındaki ağaçları sökmesine ilişkin açıklamasında ilgili firmanın toplamda 100 bin lira değerindeki 2 bin ağaç fidanının Çanakkale ağaçlandırma sahalarına dikilmek üzere TEMA Vakfı’na bağışlandığının bildirilmesinin ardından TEMA Vakfı’ndan açıklama geldi.

TEMA, açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Hatay’ın Antakya ilçesinde bulunan Kışlasaray Mahallesi’nde enkaz kaldırma işlemleri devam ederken Çiçek Apartmanı önündeki iki ağacın kepçe ile yok edildiği ve ilgili firmanın TEMA Vakfı’na fidan bağışı yaptığı yönündeki haberleri dün gece geç saatlerde üzülerek öğrendik. Fidan Bağışı, akşam saatlerinde web sitemiz üzerinden elektronik olarak yapılmış ve sistemden otomatik olarak elektronik sertifika iletilmiştir.

Bağış yapan firma, öncesinde bizimle iletişime geçmemiş, bağışın neden yapıldığına dair tarafımıza herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Durumun anlaşılması sonrasında ilgili firma ile iletişim kurularak bağışın Hatay’da yapılacak ağaçlandırma çalışmaları için kullanılması konusunda mutabakat sağlanmıştı. Aksi durumda vakfımıza yapılan bağışın iade edilmesinin planlandığını da bildirmek isteriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx