Spor camiasından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajları!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için spor camiasından çok sayıda paylaşım geldi. Spor kulüpleri ve federasyonlar, resmi siteleri ile sosyal medya hesapları üzerinden art arda paylaşımlarda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bir mesaj yayınladı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Bak, mesajında milli sporcularımızın başarılarına yer verdi.

Bakan Bak paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin gençleri kimseye benzemez! 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.”

TFF’DEN AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Tarihin altın sayfalarına yazılan Kurtuluş Savaşı destanının ilk kıvılcımı 105 yıl önce 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılmış, bir milletin kaderini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk istiklal ve istikbal meşalesinin yandığı günü Türk gençliğine armağan etmiştir.

Atatürk “Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır” sözleriyle sporun önemini vurgulamış, “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” diyerek ulusumuzu muasır medeniyet seviyesine taşıyacak gençlerden beklentisini dile getirmiştir. Türkiye Futbol Federasyonu da çizilen bu yolda ilerlemeye, geleceğimizin teminatı olan Türk gençlerini futbolun parlak ışığı altında toplamaya dün olduğu gibi bugün de devam edecektir. Ulu Önderimizin “Bütün millet ve memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarf edilen çalışmanın ehemmiyet ve kudsiyeti aynı derece kıymetli ve mühimdir” sözünün yüklediği sorumluluğun bilinciyle parolamız hiç şaşmadan her zamankinden daha fazla çalışmayı sürdüreceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

“Dersimiz Futbol” projesinden akademi eğitimlerine, geleceğin yıldız kızları projesinden üniversitelerle iş birliğiyle yürütülen çalışmalara kadar bir dizi atılımda bulunan TFF; Cumhuriyetimizin koruyucusu, ülkemizin yarınları olan gençlerimizle omuz omuza yürümekten onur ve kıvanç duymaktadır.

Bu vesileyle bizlere bu cennet vatanı bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu uğurda şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimiz olmak üzere, tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Milletimizin ve geleceğin aydınlık yüzü olan tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz.

TBF’DEN 19 MAYIS MESAJI

TBF’den yapılan açıklamada, “Bugün bağımsızlık mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı! Türkiye Basketbol Federasyonu olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz” denildi.

Spor kulüplerinden yapılan paylaşımlar ise şu şekilde:

Beşiktaş: Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı, milli mücadelenin ve Cumhuriyetimizin ilk adımlarının atıldığı #19Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

Fenerbahçe: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun! Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak milletimizin bağımsızlık mücadelesi Kurtuluş Savaşı’nın ateşini yakmasının 105. yıl dönümünde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı kutluyor; Bu anlamlı günü, bağımsızlık ve çağdaşlığın Fener’i olarak gördüğü Türk gençliğine armağan eden Ulu Önderimizi, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. ‘Dünyanın En Büyük Spor Kulübü’ olarak BİZ, varlığımızın en kutsal temeli olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk istiklalinin sonsuz bekçisiyiz.

Galatasaray: 1878 yılında İskoçya’da inşa edilmiş bir gemi 16 Mayıs 1919’da, en önemli yolcusunu taşıdığı seferine çıktı. Ne mutlu o gemiye… O yolcu, hiç durmadı sonrasında, ta ki ülkesini kurtarana, milletinin bağımsızlığını ve özgürlüğünü teminat altına alana kadar. Ne mutlu Türk Milleti’ne… 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu, Türk gençliği gururlu olsun çünkü: Ne mutlu Türküm diyene!

Rizespor: 19 Mayıs 1953’te dikilen fidan, bugün 71 yaşında!

Sivasspor: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Adana Demirspor: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

Ankaragücü: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

Alanyaspor: Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.

Antalyaspor: Mustafa Kemal Atatürk, ”Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye; bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.” 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

Gençlerbirliği: 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ulaşan Bandırma Vapuru, Türk milletinin bağımsızlık ateşi oldu. 101 yıldır aynı heyecanla harlanan o ateş, Cumhuriyetimizin bekçileri gençlerimiz ile hiç sönmeyecek!

Şanlıurfaspor: “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız… Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir” Mustafa Kemal Atatürk. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.

Adanaspor: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

Manisa FK: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!

Çorum FK: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Bu bayramı bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’ü, Silah arkadaşlarını ve ülkemizin bekası için şehit olan tüm ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.

Göztepe: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun! “Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız” Mustafa Kemal ATATÜRK.

Bursaspor: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Eskişehirspor: 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx