Manisa’dan İran’a kaçırılmıştı! Türkiye’ye getirildi

Manisa Salihli’nin Emirhacılı Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yaşayan D.B., iddiaya göre 2 yıl önce 12 yaşındayken başka bir mahallede çiftlikte çalışan Afganistan uyruklu Nagıp Cahit Yusufi (26) tarafından kaçırıldı.

Ailesi tarafından yapılan başvuru üzerine yetkililer harekete geçti. Yapılan araştırmada D.B.’nin İran’da olduğu tespit edildi. Çocuğun İran’da uğradığı istismar sonucu hamile kaldığı ve geçen sene bir bebek dünyaya getirdiği belirlendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın da yakından ilgilendiği olayın ardından D.B., Türkiye’ye getirildi. Nagıp Cahit Yusufi’nin ise İran makamlarınca sınır dışı edildiği ortaya çıktı.

“TORUNUMA, KIZIMIN BULUNMASINDA EMEĞİ OLAN YÜZBAŞININ İSMİNİ VERDİK”

D.B.’nin üvey babası Mesut Göceci, “Yaklaşık 2 yıldır kayıp olan üvey kızıma kavuştuğumuz için mutluyuz. Bu süreçte bizlerin yanında olan devletimizin tüm kurumlarına teşekkür ediyoruz. Kızımız ve torunumuz gayet sağlıklı. Bu arada 1,5 yaşında olan torunuma, kızımızın bulunması sürecinde büyük bir emeği olan komutanımızın ismini verdik. Kızımızı kaçıran Afgan, İran’dan sınır dışı edilmiş. Tekrar Türkiye’ye gelmesini istemiyoruz. Gelirse de inşallah yakalanır ve en ağır cezayı alır” dedi.

“İNŞALLAH YAKALANIR VE ADALETE TESLİM EDİLİR”

Ailesine kavuşan D.B. ise “Devletimiz sayesinde aileme yeniden kavuştum. Kaçırılma süreci ve sonrasında aileme yönelik çok fazla iftiralar atıldı. Bunları okuduğumda çok üzüldüm. Ayrıca bana bu zulmü yaşatan kişi inşallah yakalanır ve adalete teslim edilir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx