Bir Limonu Ortadan İkiye Bölün ve Yatarken Başucunuza Koyun! Bakın Bakalım Limon Sizin İçin Neler Yapacak

Limonların sadece içeceğimizi tatlandırmaktan fazlasını yaptığını zaten biliyorduk. Fakat dürüst olmak gerekirse bu bizim için de biraz sürpriz oldu!

Erken yatmanıza rağmen sabah kalktığınızda kendinizi sanki hiç uyumamış gibi hala yorgun mu hissediyorsunuz? Kendinizi bu aralar daha sık depresif, mutsuz, karamsar hissetmeye mi başladınız?

Peki size bu ve benzeri sorunlarınızın çözümünün aslında çok basit olduğunu söylesek?

Tek yapmanız gereken bir limonu ikiye keserek ya olduğu gibi ya da su dolu bir kap içinde yatak odanızdaki komodinin üzerine koymak.

Sonuçlar inanılmaz!

VİTAMİN DESTEĞİ

Eğer gerçekten dayanıklı biriyseniz ve ekşi sizin için sorun değilse, bütün bir limonu yiyebilirsiniz. Limonlar size vitamin takviyesi sağlar: Süper sağlıklı bitkisel besleyicilerle doludur. Bu bitkisel besleyici maddeler, vücudunuza zarar veren serbest radikalleri araştırır. Sabahları limon suyu eklenmiş bir bardak ılık su içmek, sindirimi hızlandırmanıza yardımcı olur VE cildinizin içten dışa güzel görünmesini sağlar. Bir başka deyişle, bu ekşi meyveden elde edebileceğiniz sayısız fayda vardır! Fakat limonun depresyon ve anksiyete saldırılarına karşı da yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Bunun nasıl olduğunu öğrenmek için yazımızın devamını okuyun!

ANTİSEPTİK ÖZELLİKLERİ

Limon aroması antiseptik özelliklere sahiptir, bu da ruh halinizi etkileyebileceği anlamına gelir. Meyvenin aroması daha az depresyon ve anksiyete krizi geçirmenizi ve odada olumlu bir atmosfer oluşmasını sağlar. Bu ipucu için ihtiyacınız olan tek şey birkaç limon. Bir limonun tepesini kesin ve dik bir şekilde yerleştirin. Daha sonra, keskin bir bıçak yardımıyla limonu hem yatay hem dikey olarak kesin. Parçaların tamamen kopmamasına dikkat edin. Limonu yatağınızın kenarındaki bir kaseye yerleştirin ve bırakın aroma işini yapsın. Hatta daha etkili bir terapi için odanın her köşesine limonlu bir kase koyabilirsiniz.

GÜN İÇİNDEKİ KONSANTRASYONUNUZU ARTIRIYOR

Limonun aroması sinir sisteminizi sakinleştirme etkisine sahip. Böylelikle endişelerinizi azaltarak zor bir gün sonrası yaşadığınız tüm stresi bünyenizden atmanızı sağlıyor. Eğer uyurken yanı başınızda bir limon bulundurursanız sabahları daha mutlu ve daha enerjik uyanacağınızdan emin olabilirsiniz. Japon bilim adamlarına göre limonun aromasını her gün içine çekmek kişinin gün içinde yaptığı işlere daha fazla konsantre olmasını sağlıyor. Zira limonun bilişsel aktiviteleri ve belleği güçlendirme gibi faydaları var.

DEPRESYON VE ANKSİYETE BOZUKLUĞUNA BİREBİR

Ne yaparsanız yapın depresyondan çıkamıyor, kendinizi sürekli kötü ve mutsuz hissediyorsanız bir de odanızda limonla uyumayı deneyin. Zira limon kokusunun kişinin ruh halini olumlu şekilde etkilediği ve depresyon ve anksiyete bozukluğunun tedavisinde kullanıldığı kanıtlanmış bir gerçek.

ODANIN HAVASINI BAKTERİLERDEN ARINDIRIR

Aromasıyla kişinin bedensel ve ruhsal sağlığına olumlu etki etmekle kalmayan limon aynı zamanda bulunduğu odadaki bakterileri havadan temizliyor. Ona en doğal hava spreyi desek yanlış olmaz, çünkü limon bulundurduğunuz odanın havasını daha taze hissetmeye başlayacaksınız.

YÜKSEK TANSİYONA İYİ GELİYOR

Eğer hipertansiyonunuz varsa limona şans vermeyi isteyebilirsiniz. Limonun kokusunun kan basıncını düşürdüğü biliniyor ve tavsiye ediliyor.

SİNEK, SİVRİSİNEKLERİN SİZİ RAHATSIZ ETMESİNE ENGEL OLUN

Yazın en büyük sıkıntılarımız olan sivrisinek ve sineklerden kurtulmanın yolu da limondan geçiyor. Tek yapmanız gereken limona 20-30 adet karanfil saplamak ve odada bırakmak. Kokudan rahatsız olan sinekler ve sivrisinekler sizi rahatsız bırakacaklar ve siz de rahat rahat uyuyabileceksiniz.

Ve tüm bunları yaptığınız sırada odanız da müthiş kokacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx