Yunus Akgün: Galatasaray birinci tercihim

Geçen dönemi Adana Demirspor’da kiralık olarak geçiren ve performansıyla A Ulusal Grup’ya seçilen Galatasaraylı futbolcu Yunus Akgün, sarı-kırmızılı grubun yeni teknik yöneticisi Okan Buruk’un kendisi için bir baht olduğunu söyledi.

Adana temsilcisinde yeterli bir dönem geçiren ve sarı-kırmızılı kadroya dönen genç futbolcu, GS TV’de Serbay Şenkal’ın sunduğu programda açıklamalarda bulundu.

Teknik yöneticiliğe getirilen Okan Buruk’un da kendisi üzere Galatasaray’ın altyapısından yetiştiğini hatırlatan Yunus, “Okan hocam beni en âlâ anlayacak kişi. Benim için büyük bir talih. Zira tıpkı yollardan geçtik. Birlikte inşallah şampiyonluk yaşarız. Başakşehir’deki arkadaşlarım daima, ‘Çok özel hoca’ diyordu” tabirlerini kullandı.

Galatasaray’a 2007’de geldiğini aktaran 21 yaşındaki orta saha oyuncusu, “Galatasaray’da kaptanlık hayalim var. Uzun yıllar oynadıktan sonra bunun olacağına eminim” diye konuştu.

Yunus Akgün, Adana temsilcisinde yeterli bir dönem geçirdiğine değinerek, “Benim için düş üzere bir dönem oldu. Birinci dönemimde bu türlü şeyler yaşadım, çok gururluyum. Çocukluk hayalim A Ulusal Kadro’ya gittim lakin değerli olan kalıcı olmak” açıklamasını yaptı.

“HEMEN GİTMEYİ KENDİME YAKIŞTIRAMAM”

Sarı-kırmızılı futbolcu, altyapısından yetiştiği kulübüne katkı sağlamadan yurt dışına transfer olmayı kendisine yakıştıramayacağını lisana getirdi.

Yunus, muvaffakiyet için aile ortamı oluşturmaları ve oyuncuların ekibi sahiplenmesi gerektiğini belirterek, “Genç oyuncular Türkiye’de baht bulamadığı için yurt dışına çıkmak istiyor. Fakat evvel yetiştiğin yere katkı sağlamak değerli. Çabucak gitmeyi kendime yakıştıramam. Evvel Galatasaray’da oynayıp sonra Avrupa’ya gidebilirim” değerlendirmesinde bulundu.

Adana Demirspor’a kiralık gitmesiyle ilgili Yunus Akgün, “Galatasaray’dayken önümdeki oyuncular çok uygunlardı. Ekip şampiyonluğa oynadığı için gereken bahtı bulamıyordum. Oynamam gerektiği için hocamla konuştum ve kiralık olarak gitme kararı aldım” formunda görüş belirtti.

Maç ile idmanın farkından bahseden genç futbolcu, “Maç yapmak çok farklı. İdman yaparak olmuyor, kondisyon elde edemiyorsun. Gençlerin kesinlikle oynayacakları yerlere gitmesi gerekiyor, ben buna fevkalade bir örneğim. Oynadım ve bir yılda ulusal ekibe yükseldim” tabirlerini kullandı.

“KEREM SOLDA, BEN SAĞDA…”

Yunus Akgün, geçen dönem Galatasaray’da tesirli bir performans sergileyen Kerem Aktürkoğlu ile uyumlarının taraftarı heyecanlandırdığını söyledi.

Okan Buruk’un talih vermesi durumunda kanatlarda Kerem ile oynayabileceğini vurgulayan Yunus, “Kerem solda, ben sağda taraftarımızı çok heyecanlandıracağımızı düşünüyorum. Çok ileti alıyoruz, beklenti çok yüksek ve bunun şuurundayız. Sağlı sollu oynamak için maçların da çabucak başlamasını bekliyoruz” diye konuştu.

A Ulusal Grup’ta Kerem ile gösterdikleri performansı örnek veren sarı-kırmızılı futbolcu, “Milli ekipteki gol hoş bir emsal oldu. Birbirimize çok gol attırabiliriz. Özelliklerimiz insanlara heyecan veriyor. Kerem solu bırakmak istemiyor ben de sağı bırakmak istemiyorum” tabirlerini kullandı.

Dripling özelliğini sevdiğini anlatan Yunus, “En düzgün sağ açıkta rahatım fakat 10 numarada, sol açıkta da oynarım” dedi.

Yunus Akgün, Adana Demirspor formasıyla Galatasaray’a gol attığı anları ise “15 yıl Galatasaray’da top oynadım. Maçtan bir gün evvel çok heyecanlıydım. Gol attıktan sonra sevinmek bana yakışmazdı. Gol atınca hatta gözyaşı döktüm. Çok tuhaf bir duyguydu” diyerek anlattı.

Galatasaray maçında yeterli oynamamasının spekülasyonlara neden olabileceğinin altını çizen Yunus, “Maçtan sonra çok makus oldum. Kazanınca değişik hissettim fakat kendimi göstermem lazımdı. Ben geliyorum çünkü” diye konuştu.

Fiziksel olarak Antoine Griezmann’a benzetildiğini söyleyen Yunus Akgün, kendisine Lionel Messi’yi örnek aldığını belirterek, “Messi’nin ayağına top gelince herkes heyecanlanıyor. Benim de hedefim o” sözlerini kullandı.

Adana Demirspor’dan grup arkadaşı İtalyan Mario Balotelli ile ilgili niyetlerini aktaran Yunus, “Balotelli hiç düşünüldüğü üzere bir karakter değil. İnsanlarda diğer bir algı var lakin alakası yok. Bu türlü bir adam olamaz. Adana’da hiçbir ezası olmadı. O, birlikte oynadığım en güzel futbolcu. İdmana bir gün geç kalmadı, gençlere ilgisi çok âlâ. Daima gelip bizlerle konuşur. Onunla oynadığım için şanslıyım” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.