VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Haziran vadeli endeks kontratı, açılışta en yüksek 2.798,00 puanı görmesinin akabinde evvelki olağan seans kapanışının yüzde 0,5 üzerinde 2.794 düzeyinden süreç görüyor.

Dün, satıcılı seyreden endeks kontratı olağan seansı evvelki kapanışa nazaran yüzde 1,6 düşüşle 2.780 puandan tamamladı. Endeks kontratı, akşam seansında ise 2.782,25 puana çıktı.

Analistler, yüksek enflasyona dair beklentiler devam ederken resesyon ihtimalini güçlendiren gelişmelerin, ekonomilerde stagflasyon tasalarını artırdığını belirterek, piyasalarda oynaklığın bir süre daha gündemde kalabileceğini bildirdi.

Bugün ABD Merkez Bankası Lideri (Fed) Jerome Powell ile Avrupa Merkez Bankası Lideri (ECB) Christine Lagarde’ın açıklamalarının piyasaların odağında olacağını aktaran analistler, bilgi gündeminde ise yurt içinde Tarım Eserleri Üretici Fiyat Endeksi ve konut satış istatistikleri, Euro Bölgesi’nde büyüme ile ABD’de sanayi üretimi ve perakende satışların öne çıktığını lisana getirdi.

Analistler, teknik açıdan endeks kontratında 2.780 ve 2.750 düzeylerinin takviye, 2.850 puanın direnç pozisyonunda olduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.