Threads 70 Milyon Kullanıcı Barajını Aştı

6 Temmuz tarihinde hizmet vermeye başlayan Meta’nın yeni Twitter rakibi sosyal ağı Threads kısa sürede 70 milyon kullanıcı barajını aşarak önemli bir başarıya imza attı.

En son kullanıcı kilometre taşı, Meta kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg tarafından kendi Threads hesabında duyuruldu. Zuckerberg, “Beklentilerimizin çok ötesinde” diye de ekledi.

Threads’in bu kadar popüler olmasının en büyük sebeplerinden biri de insanların Instagram hesap bilgilerini kullanarak üye olabilmeleri. Instagram’ın bir milyardan fazla kullanıcısı olduğu için bu, çok daha fazla Threads kullanıcısı için potansiyelin çok büyük olduğu anlamına geliyor.

Instagram Başkanı Adam Mosseri, Threads kullanıcılarından gelen birçok özellik ve iyileştirme talebine yanıt veriyor. Mosseri düzenleme, aramayı iyileştirme, web kullanıcıları için tam özellikli bir sürüm ekleme ve daha pek çok özelliğin üzerinde çalışıldığını doğruladı.

Yakın gelecekte gelmeyen bir şey, doğrudan mesaj (DM) gönderme yeteneği olacak. Mosseri, Meta’nın Threads için “başka bir gelen kutusu oluşturmak” istemediğini belirtti. Şimdilik, Meta’nın Threads kullanıcılarının diğer sosyal mesajlaşma servislerine gönderi göndermesine izin verme konusunda gayet iyi olduğu görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx