Pardus GSYO, halka arzını muvaffakiyetle tamamladı!

Yatırımcıların ağır ilgi gösterdiği Pardus GSYO halka arz süreci tamamlandı. Yenilenebilir güç, bilişim teknolojileri ve unlu mamüller dalındaki yatırımlarıyla öne çıkan Pardus GSYO’nun halka arzında, toplam 151.1 Milyon TL meblağında hisse satışı gerçekleşti.

Borsa dünyasında ismini ileri teknolojiye dayalı altyapısı ve yatırımcı beklentilerine uygun tahlilleriyle duyuran A1 Capital’in aracılığıyla gerçekleştirilen Pardus GSYO halka arzında 2.29 TL sabit fiyatla satılan 66 milyon TL nominal kıymetli hisseler için 125,497 yatırımcı halka arzın 3,07 katı kadar talepte bulundu.

Halka arz öncesi duyurulan 55.000.000 TL nominal bedelli hisseler sermaye artışı ve 11.000.000 TL nominal pahalı hisseler ek hisse satışı yoluyla olmak üzere toplamda 66.000.000 TL nominal bedelli hisselerin halka arz tamamlandı.

Yatırımcılarımıza teşekkür ediyoruz

Başarılı halka arz sonrası görüşlerini paylaşan Pardus Teşebbüs Sermayesi Yatırım İştiraki A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Selim Tunçbilek, “Pardus GSYO olarak halka arz sürecimizi muvaffakiyetle tamamlamış olmaktan büyük memnunluk ve gurur duyuyoruz. Farklı dallardaki yatırımlarımızla ülkemizin öncü yatırım şirketlerinden biri olmak ismine değerli bir adım attık. Pardus GSYO olarak A1 Capital öncülüğündeki halka arzımızı muvaffakiyetle tamamladık. 125,497 yatırımcının katıldığı bir halka arz gerçekleştirdik. İrtibat teknolojileri, yenilenebilir güç ve unlu mamüller dalındaki mevcut yatırımlarımıza ek olarak, halka arzdan edindiğimiz güçle daha büyük adımlarla yatırıma ve büyümeye devam edeceğiz. Bu kapsamda halka arz sürecimizde emeği geçen tüm takım arkadaşlarıma, önder yaklaşımıyla halka arzımızı muvaffakiyete ulaştıran A1 Capital’e ve değerli yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Pardus Teşebbüs Sermayesi Yatırım İştiraki A.Ş., PRDGS.E koduyla 15 Haziran 2022 tarihinden itibaren Borsa İstanbul A.Ş. Ana Pazar’da süreç görmeye başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.