Özer Hurmacı ve eşi arasındaki darp davasında karar

Bir dönem Fenerbahçe, Trabzonspor ve Bursaspor’da oynayan futbolcu Özer Hurmacı, 6 yıllık eşi ve 3 çocuğunun annesi Mihriban Hurmacı’ya “Astroloji haritasına baktırıp onu aldattığımı söylüyor” diyerek boşanma davası açmıştı. Kısa bir süre sonra Mihriban Hurmacı, ünlü futbolcunun kendisini darp ettiğini söyleyerek suç duyurusunda bulunmuştu.

?

Çiftin karşılıklı şikayeti sonrası Mihriban Hurmacı hakkında, “basit yaralama”, “hakaret” ve “tehdit” suçlarından 1 yıl 3 aydan 5 yıl 6 ay, Özer Hurmacı hakkında ise “basit yaralama” ve “tehdit” suçlarından 1 yıldan 3 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

“ÇOCUKLARININ GÖZÜNÜN ÖNÜNDE”

İstanbul 15. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya taraf avukatları katıldı. Duruşmada son savunması sorulan Özer Hurmacı’nın avukatı, müvekkilinin üzerine atılı suçları işlemediğini belirterek, “Müvekkilimizin beraatine diğer sanık Mihriban’ın tüm suçlardan cezalandırılmasına karar verilmesini talep ediyoruz” dedi. Mihriban Hurmacı’nın avukatı ise son savunmasında, “Sanık çocuklarının gözünün önünde kasten yaralama, hakaret ve tehdit suçlarını işlemiştir. Bu dosya kapsamı ile sabittir. Bu nedenle sanık Özer’in cezalandırılmasını müvekkilin tüm suçlardan beraatini talep ediyoruz” dedi.

ÖZER HURMACI’YA PARA CEZASI

Alınan son savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme Özer Hurmacı’yı, “kasten yaralama” suçundan 10 bin 800 lira para cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca Özer Hurmacı’nın, “tehdit” suçundan ise delil yetersizliği nedeniyle beraatine karar verdi. Mihriban Hurmacı ise hakkındaki, “kasten yaralama”, “hakaret” ve “tehdit” suçlarından beraat etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.