Okan Buruk’tan transfer açıklaması!

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, “Yönetimimiz yeterli niyetli bir formda Galatasaray’ın eksikliklerini tamamlamaya çalışıyor. Biz de grubumuzu en âlâ formda hazırlamaya çalışacağız. Yenilgi alıyoruz, üzülüyoruz lakin bunlar ölçü değil. Çok çalışacağız ve Galatasaray’ı hak ettiği yere getireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Galatasaray, Avusturya kampındaki ikinci hazırlık maçında Macaristan takımı Mol Fehervar’a 1-0 mağlup oldu. Müsabakanın akabinde sarı-kırmızılı grubun teknik yöneticisi Okan Buruk, basın mensuplarına çabayı kıymetlendirdi. 

Yüzde 100 olarak hazır olmadıklarını tabir eden Buruk, “Hazırlık devrinde oynadığımız ve oynayacağımız maçlar her şeyi net göstermiyor. Geldiğimizden beri daima çift idmanla hazırlandık. Oyuncularımızın bu manada yorgunlukları ve maç eksiklikleri var. Sturm Graz ve MOL Fehervar çok sayıda hazırlık maçı oynadı. Fizikî olarak bize nazaran çok daha hazırlar. Kampın sonuna kadar yeniden çift idmanla çalışacağız. Fizikî olarak yorgunluk var. Oyun içinde bu yorgunluğun da tesirleri var. Yeniden kimi bölgelerde çabuk etmemiz, gereksiz top kayıpları… Yüzde 100 hazır değiliz. Bunları ölçü olarak almıyoruz ancak Galatasaray formasıyla çıktığımız her maçı da kazanmak istiyoruz. Bu durumdan mutsuzum, bunu da oyuncularımıza aktaracağım. Onlar da mutsuz. Bundan sonraki maçlar bizim için daha farklı olacak” tabirlerini kullandı.

“GALATASARAY’I HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ”

Orta alana Serigo Oliveira transferi yaptıklarını, lakin yeniden orta alana destek yapmak istediklerini söyleyen Buruk, “Yine o bölgeye oyuncular almaya çalışıyoruz. İdaremiz bu görüşmeleri sürdürüyor. Güzel niyetli bir formda Galatasaray’ın eksikliklerini tamamlamaya çalışıyorlar. Biz de grubumuzu en uygun biçimde hazırlamaya çalışacağız. Yenilgi alıyoruz, üzülüyoruz lakin bunlar ölçü değil. Çok çalışacağız ve Galatasaray’ı hak ettiği yere getireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bilhassa bizim ülkemizde her şey karışmaya ve karıştırılmaya hazır. O yüzden birçok spekülasyon yapılabiliyor. Maç sonuçları da o denli kıymetlendirilebilir lakin biz her şeyi görüyoruz. Saha içindeki gücümüzü görüyoruz. Burada 35 oyuncuyla beraberim. Altyapı oyuncularına da müddet veriyoruz. İdman manasında zorlandığımız kısımlar oluyor. En kısa vakitte asıl takımımızı belirleyip, daha uygun bir biçimde çalışmaya başlayacağız” biçiminde konuştu.

“MARCAO AYRILDI, ORAYA TRANSFER YAPACAĞIZ”

Marcao’nun ayrılmasının akabinde stoper bölgesine de destek yapacaklarını lisana getiren Okan Buruk, “Birçok bölgeye transfer yapacağız. Marcao ayrıldı, oraya transfer yapacağız. Ön tarafa, orta alana transfer yapacağız. Birçok mevkiye transfer yapmamız gerekiyor. Eksikliklerimizi net bir halde görüyoruz. Bu manada gayret sarf ediyoruz” diye konuştu.

“EN YETERLİ OYUNCULARI BURAYA GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Yalnızca transfer yapmak için destek yapmayacaklarına dikkat çeken Buruk, “Transfer işi kolay bir şey değil. Adam almak için adam almak istemiyoruz. En uygun oyuncuları buraya getirmeye çalışıyoruz. O da biraz vakit alıyor. Burada yeterli niyetli çalışıyoruz. En kısa vakitte da bize direkt katkı sağlayacak oyuncuları buraya getireceğimizi düşünüyorum” dedi.

Okan Buruk, ikinci hazırlık kampında oynayacakları maçların daha farklı olacağını söz etti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.