Mete Kalkavan’ı yerden yere vurdular: Hakem falan değil

Spor yazarlarının Fenerbahçe’nin 3-1 kazandığı Alanyaspor maçı sonrası köşelerinde yazdıkları yorumları sizler için derledik.

“METE KALKAVAN HAKEM DEĞİL”

ERMAN TOROĞLU: “Mete Kalkavan iyi çocuk, hoş çocuk ama hakem değil. Hala maç veriyorsun. Ben yıllardır söylüyorum. Adam FIFA oldu. FIFA sen bize yaramazsın diye geri gönderdi. Hakem kuralla olmaz. Hakem doğulur. Elini arka cebine at, göğsüne at. Hangi kartı vereceğin belli değil. Sahaya çıkarken en son duanı edersin çıkarsın. Saatinin yeri, sarı kartın yeri, kırmızı kartın yeri bellidir.

Fenerbahçe, Enner Valencia’nın sırtına binmiş gidiyor. Adama da gerçekten günah. Ne kadar daha götürecek bu adam sizi. Her şeyi o yapıyor. O yaparsa oluyor. Böyle oynayınca 25 tane golü de atıyorsun tabii ki.” (SABAH)

“KARİYERİNİN EN KÖTÜ MAÇLARINDAN BİRİ”

AHMET ÇAKAR: “Mete Kalkavan kariyerinin en kötü maçlarından birini yönetti. Osayi’nin 20. dakikada rakibinin kaval kemiğine basması tartışmasız bir kırmızı kart. Mete elini arka cebine götürdü, 3-5 saniye düşündü ama atamadı. VAR da müdahale etmeyince Osayi haksız bir şekilde sahada kaldı. Bu dakikadan sonra Mete tam dağıldı. Furkan’a göstermesi gereken sarıyı göstermedi. Gösterseydi daha sonra aldığı sarı ile oyundan atılacaktı. Devre biterken Fenerbahçe’nin attığı gol ofsayt diye iptal edildi. Yayıncı kuruluş birtakım çizgiler gösterdi ama hiçbir şey şeffaf ve berrak değil. 2. yarıda verilen 2 penaltıda da kararlar doğru.” (SABAH)

“JESUS ARTIK DERS ALMALI”

ÖMER ÜRÜNDÜL: “Jesus gerçekten çok ilginç bir teknik direktör. Adeta ‘Benim genel bir kadro ve taktik felsefem yok. O günkü şartlarda istediğim takım tertibini sahaya sürerim. Zaten kimse de önceden hangi takımı çıkaracağımı bilemez!’ diyor.

İlk yarı 1 mecburi değişiklik yapmışken ikinci devreye 3 değişiklik daha yaparak başladı. Çok da gerekliydi. Ama bu değişiklik, ‘İlk 11’de yaptığım büyük hatayı anladım’ demek. Bakalım Jesus, bu son örnekten sonra artık daha gerçekçi ve doğru kararlar alacak mı?” (SABAH)

“BÜYÜK TAKIM REFLEKSİ”

GÜRCAN BİLGİÇ: “Galatasaray’ın yenildiği bir haftada sadece matematiği değil, camia sinerjisini de etkileyecek bir galibiyet aldılar. Uzun süre sonra Jesus’un her hamlesinin oyunun şeklini değiştirdiği, skoru etkilediğini de gördük. Emre Mor’un Valencia’yı kaleciyle karşı karşıya bırakması, Osayi’nin aldığı penaltı, Zajc’ın orta sahaya getirdiği enerji ile tempo arttı.

Bu maçın Fenerbahçe adına başka mesajları da var. Geriden gelip kazanırken, büyük takım refleksini de ortaya koydular. Sevilla eşleşmesi iyi bitmedi ama takımın özgüvenini çok yukarı taşımış. Artık kırılma anlarını oynamayı öğrendiler.” (SABAH)

“DERBİDE BU OYUN YETMEZ”

İLKER YAĞCIOĞLU: “Jesus 45 dakika sona erdiğinde 3 oyuncu birden değiştirerek bir anlamda başlangıç 11’inin yanlış olduğunu kabul etti. 2. yarıda biraz daha önde oynayan, rakibi biraz daha fazla hata yapmaya zorlayan daha vnemlisi biraz daha fazla isteyen Bir Fenerbahçe vardı sahada. 2. yarıda İsmail’in Osayi’nin ve Valencia’nın çabalarını beğendim.

3 puan Fenerbahçe için gecenin en güzel tarafıydı. Ama futbol için aynı şeyleri söylemek zor. Beşiktaş derbisinde bundan fazlası gerekli” (TAKVİM)

“GALİBİYET JESUS’A YAZAR”

OKTAY DERELİOĞLU: “Birçok futbolcusu sakatlanan Fenerbahçe’ye en iyi gelecek ara bu olacak. Birçok futbolcu sakatlıktan kurtulacak, ayrıca Beşiktaş derbisi öncesi takım oldukça moralli olacak. Galatasaray’ın Konya’da mağlup olması, Fenerbahçe’nin 1-0’dan gelip kazanması, önümüzdeki haftalar için heyecanın yükseleceğine işaret. Sevilla’ya elenmek nasıl Jorge Jesus’a yazıyorsa, dün geceki galibiyet de Portekizli çalıştırıcıya yazar. (TAKVİM)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir