Markette 11 yaşındaki kızı taciz eden sapığın cezası belli oldu

Esenler’de geçen yıl 29 Kasım tarihinde bir markette 11 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Ali Öztürk’ün (47) yargılandığı davada karar açıklandı. Bakırköy 10 Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında sanık Ali Öztürk SEGBİS ile bağlandı. Müşteki Gülsün Ç. ve mağdur kız çocuğu E.Ç. ise duruşma salonunda hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Ali Öztürk suçlamaları kabul etmeyerek mağduru tanımadığını belirtti. Mağdurun babasını tanıdığını söyleyen sanık, “Ben mağdura yönelik cinsel harekette bulunmadım. Sadece kendisini sevip konuştum” dedi.

Duruşmada söz alan mağdur çocuğun annesi Gülsün Ç. ise “Kızım markete gitmişti, dönüşte tacize maruz kaldığına dair herhangi bir şey anlatmadı. Karakoldan çağrılınca ve market çalışanlarının gösterdikleri videoyu izleyince haberdar oldum. Şikayetçiyim” şeklinde beyanda bulundu.

PARA VERİP TEHDİT ETTİ

Mağdur çocuk E.Ç. ise sanığı tanımadığını markete gittiğini sanığın yanına geldiğini, nereli olduğunu sorduğu babasını tanıdığını söyleyip elini omzuna attığını anlattı. E.Ç. “Beni sıkıştırıp dudağımdan öptü, korktuğum için yardım isteyemedim, para verip beni kimseye söylememem için tehdit etti. Korktuğum için kimseye bir şey söyleyemedim. Görüntüler ortaya çıkınca aileme ve polise anlattım” dedi.

Beyanların ardından mahkeme heyeti kararını açıkladı. Mahkeme sanık Ali Öztürk’ün ‘çocuğa karşı cinsel istismar’ suçundan 10 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir