Konya’da yeni obruk olayı: Derinliği 25 metreyi buldu!

Konya’nın Karapınar ilçesine 25 kilometre aralıktaki Bece mevkisindeki yonca tarlasında oluşan obruğu fark edenler, tarla sahibi İbrahim Karacan’a haber verdi.

Köyde kahvaltı yaparken komşusundan gelen telefon üzerine tarlasında obruk oluştuğunu öğrenen İbrahim Karacan, durumu yetkililere bildirdi.

Karacan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karapınar’da çok sayıda obruk oluşmasına karşın tarlasının bulunduğu bölgede birinci kere obrukla karşılaştıklarını söyledi.

Çapı yaklaşık 10 metre, derinliğiyse 25 metreyi bulan obruğun oluşumu sırasında tarlada olmadıklarını lisana getiren Karacan, şöyle konuştu:

“Birkaç gün evvel gece sulama yaptık. Ondan evvel de tarlada çalıştık. Tarlada çalışanlar olduğu sırada obruk olsa daha makûs olabilirdi. Obruk oluştuğu sırada tarlada insan olmaması büyük talih. Bugüne kadar can kaybı olmamasına şükrediyoruz, biz çalışırken de oluşabilirdi. Çiftçiler gece saatlerinde tarlalarda çalışmasınlar. Ne olur ne olmaz, önlemli olunması gerekir. Artık yonca hasadı için biraz bekleyeceğiz. Zira şu vakitte tehlikeli olabilir.”

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.