iPhone 14 için daha önce de ortaya atılan bu iddia, gerçek olacak gibi görünüyor

Akıllı telefonlardaki ön kameralar genellikle düşük özelliklere sahip oluyor ve Apple, iPhone 11’den bu yana selfie kameralarını önemli ölçüde yükseltmediğinden iPhone da bu alanda bir istisna oluşturmuyor. Ancak artık yeni bir büyük yükseltme bizi bekliyor olabilir.

Apple bilgileri konusunda iyi bir geçmişe sahip bir analist olan Ming-Chi Kuo‘nun Medium üzerinde yazdığına göre Apple, iPhone 14 serisindeki ön kameraya otomatik odaklama eklemeyi planlıyor.

Aslında bu, analistin bu bilgiyi ilk kez dile getirmesi değil. Ama şimdi yinelemiş olması, artık bund emin olduğunu gösteriyor. Bu bilgi daha önce başka kaynaklardan da duyulduğu için oldukça muhtemel görünüyor.

Ayrıca Kuo, Apple’ın iPhone 13 lensindeki beş element yerine altı elementli bir lens kullanacağını iddia ederek selfie kamerasının alabileceği tek yükseltmenin otomatik odaklanma olmadığına da işaret ediyor. Bu tanımlama, lens içindeki ayrı cam parçaların sayısını ifade ediyor ve daha fazlasının her zaman daha iyi olmadığını söyleyebilsek de, bu durumda muhtemelen daha iyi olacağı kesin.

Bu nedenle, bu bilgi doğruysa, iPhone 14 ve kardeşlerindeki selfie kamerasının önceki iPhone’lara göre önemli ölçüde geliştirilmiş performans sunması muhtemel gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.