İktidar yanlısı başlık bu… Depremzedeler artık bu konforda yaşıyor… Ya gerçek ne…

Hatay Vali Yardımcısı Harun Kaya, deprem bölgesindeki zor hava koşullarında konteyner için sıra bekleyen binlerce vatandaşa karşı kendisinin aylardır konteynerde yaşadığı ortaya çıktı. Kaya’nın bir iş adamının gözlerden uzak bahçesinde kurulu olan konteynerde, bir aya yakın süredir elektrik, su ve televizyonuyla rahat bir yaşam sürdüğü öğrenildi.
Depremde büyük yıkımın yaşandığı Hatay’ın Valisi Rahmi Doğan’ın yardımcısı Harun Kaya’nın 29 gün boyunca kaldığı bu konteyner içinde bulunan televizyon ve bahçesindeki çiçekler dikkat çekti.

ÖDÜL GİBİ GÖREV

Sözcü’nün haberine göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Kaya, kendine torpil geçmiş ve bundan hiç rahatsız olmamış. Her türlü konforunu düşünerek bahçesine oturma grubu ve saksılarla çiçek koymasından bunu anlıyoruz. Bu kişi, görevden alınmak yerine, ödül gibi Yalova’ya görevlendirilmiş” dedi.

SEVGİ PARKI’NDAKİ YARDIMA ENGEL OLDU

Harun Kaya, Hatay’ın Defne ilçesinde depremzede ailelerin barındığı, emek ve meslek örgütlerinin yardım noktası Sevgi Parkı’nı da boşaltılmak istemişti. Kaya, vatandaşlara, “Siz kendi kafanıza göre gelmişsiniz. Buraya Kızılay gelecek. Buradan çıkın” demiş, yurttaşlar ise “Kızılay şimdiye kadar neredeydi?” diye tepki göstermişti.

A HABER BÖYLE ÖVMÜŞTÜ

Depremin 13. günü Malatya’da bulunan A Haber ekibi, çadırda yaşayan bir aileyi ziyaret etmişti.

A Haber muhabiri Kerim Ulak, çadıra girerken, “İçeri girince bizi burada bir antre karşıladı. Bu antreden geçerek şu an salona geldik…” sözlerini sarf ederek övgü yağdırmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir