GÜZEL Partili Kavuncu’nun cumhurbaşkanı adaylığı çıkışı kulisleri hareketlendirdi

İYİ Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu’nun, 6’lı masa toplantısından bir gün evvel “cumhurbaşkanlığı adaylığı” tartışmalarına ait dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Kavuncu, CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına nasıl baktığına ait soruya, “Hiçbir vakit ‘aday olacağım’ demedi. Bu algıya müsaade ediyor bu da olağan. Bizim alanda en çok duyduğumuz isim Mansur Yavaş” kelamlarıyla cevap verdi. 

İYİ Parti başkanı Meral Akşener’in “Başbakan adayıyım” açıklamasının kendilerine çok sorulduğunu söyleyen Kavuncu, Akşener’in kararından dönüp dönmeyeceği ile ilgili soruya ise Kavuncu, “Dönsün. Ben ve teşkilatlarımız Meral Akşener’in en yanlışsız kişi olduğuna inanıyoruz” karşılığını verdi. DÜZGÜN Parti kaynakları, Kavuncu’nun kelamlarının “sahadaki gerçekliği yansıttığını” belirtirken seçmene de “Yavaş’ın vatandaş nezdindeki karşılığının farkındayız” iletisinin verilmiş olabileceğine işaret etti. “Yavaş’ın karşılığını görüyoruz, adaylığına ‘hayır’ demeyiz lakin adaylığı elimizde değil” değerlendirmesi yapılırken “son kararın CHP’de olduğunun altının çizilmiş olabileceği” belirtildi. Kavuncu’nun, Akşener ile ilgili yorumunun ise “olağan olduğu” kaydediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.