Galatasaray idaresinden mali atak

Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek ve idaresi kelam verdiği üzere kulübün kısa vadedeki finansal meselelerini çözmeye başladı. Hürriyet’in haberine nazaran, Özbek ve idaresi bayram öncesinde Sportif A.Ş.’ye 100 milyon TL’lik bir girdi sağlarken Mohamed için verilen fiyat dışındaki ödemeler buradan yapıldı.

Mostafa Mohamed’in 4 milyon dolarlık bonservis bedelini ödeyerek FIFA tehlikesini ortadan kaldıran sarı kırmızılılar geçen yıl takımına kattığı futbolcular için de değerli bir ödeme yaptı.

MARIANO’DA SÜRPRİZ GELİŞME

Sarı-kırmızılılar; Nelsson, Cicaldau, Morutan, Barış Alper Yılmaz, Berkan ve Sacha Boey’in kulüplerine yaklaşık 5 milyon Euro’luk ödeme yaptı. Bu 6 futbolcunun geciken bonservis taksitlerinin yatırılmasıyla kulüp bu nedenle de rahat bir nefes aldı.

Yönetimi şaşırtan ödemelerden biri ise 2017 yılında takıma katılan ve tam 2 yıl evvel Galatasaray’dan ayrılan Mariano’ya yapılan ödeme idi. 2017-2021 yılları ortasında Galatasaray forması giyen Mariano’nun, 500 bin dolarlık geciken alacağı da hesabına yatırıldı

Sarı-kırmızılılarda Dursun Özbek idaresi ayrıyeten bonservis taksitlerinin yanı sıra kulübün vergi borcunu da ortadan kaldırdı. Galatasaray Kulübü, bayram öncesinde 20 milyon TL’lik vergi borcu ödemesi yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.