Fenerbahçe’de Ozan Tufan ve Mesut Özil’in geleceği şekilleniyor

Fenerbahçe’de lider Ali Koç’un katıldığı televizyon programında 2022- 23 döneminin yapılanmasında ekipten 5-6 ismin ayrılacağını açıklaması dikkatleri ‘Kimlerin gideceği’ sorusuna çevirdi.

Mukaveleleri biten ve ekipten ayrılacakları aylar öncesinden belirli olan Berke Özer ve Jose Sosa’dan öteki, şimdi netlik kazanmasa da dönem ortasında takım dışı bırakılan oyunculardan Ozan Tufan’ın yeni dönem yapılanmasında düşünülmüyor.

Mesut için son kararı yeni hoca verecek

Mesut Özil için ise son kararın yeni teknik adam tarafından verileceği edinilen bilgiler ortasında.

Bu isimlerin yanı sıra mukaveleleri devam etse de Gustavo, Berisha, Enner Valencia ve Novak’la da yol ayrımı yaşanabileceği öğrenildi. Bu oyunculardan yalnızca Berisha’nın sözleşmesi 2025 Haziran’a kadar devam ederken başka futbolcuların kulüple olan muahedesi önümüzdeki dönem sona eriyor.

Ayrıyeten dönem başında kiralık gönderilen Samatta, Lemos, Meyer mukavelelerinin sona ermesiyle birlikte yine ekibe katılacak. Bu oyuncular için de gelecek tekliflerin değerlendirileceği yahut tekrar kiralanabilecekleri öğrenildi.

Gençlerin geleceği kampa bağlı

Devre ortasında kiralık olarak Giresun’a gönderilen Muhammed Gümüşkaya da yeni dönem hazırlıklıkları öncesinde ekipteki yerini alacak.

Yeniden başka genç oyuncular İsmail Yüksek, Çağtay Kurukalıp, Eyüp Akcan, Serhat Ahmetoğlu, Burak Kapacak’ın 2022-23 dönemi öncesinde kadrodaki gelecekleri Topuk Yaylası’ndaki kamp belirleyici olacak.

Performanslarına nazaran pazartesi açıklanması beklenen yeni teknik adam kalmalarına yahut kiraya verilmelerine karar verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.