Eşref Hamamcıoğlu’ndan Dursun Özbek’e: Galatasaray’ı yönetmeye talip olması samimiyetsizliktir

Seçim gündemiyle yeni periyoda girmeye hazırlanan Galatasaray’da lider adayı Eşref Hamamcıoğlu rakibi Dursun Özbek’in evvelki devrini eleştirerek, ”Basit bir Excel tablosunda 500 milyon Dolar yazdılar. Hani nerede 500 milyon Dolar?” sözlerini kullandı.

Galatasaray Lider Adayı Eşref Hamamcıoğlu, seçim gündemine dair açıklamalarda bulundu. İdare Konseyi listesinde ufak bir değişiklik olduğunu söyleyen Hamamcıoğlu, “Ben daima birebir Eşref Hamamcıoğlu. 30 Nisan seçiminden evvel de sizlere seslenmiştim, 11 Haziran’dan evvel de sizlere sesleniyorum. 30 Nisan öncesindeki toplantılarda takımımı sizlere tanıtmıştım. İdare Şurası listemizde yalnızca 2 değişim oldu. Murat Uysal ve Tamer Latife listemizden ayrıldılar. Listemizin bu türlü kalması irade ve istikrarın sembolüdür. Tam da Galatasaray’ın muhtaçlığı olduğu üzere. Yaratılan algılara en hoş yanıtı listelerimizin tıpkı kalmasıyla vermiş olduğumuzu düşünüyorum. Konseylerimiz da birebir halde devam ediyor” dedi.

‘SİCİL ŞURASI HİÇ OLMADIĞI KADAR ÖNEMLİ’

Sicil Şurası ve Sportif A.Ş.’deki görevlendirmelerden de bahseden Hamamcıoğlu, “Sicil Şurası hiç olmadığı kadar önemlidir! Bozulmakta olan ve genel heyetlere az ilgi duyan üye profili göz önüne aldığımızda Sicil K. kesinlikle ki bundan sonra olabildiğince daha objektif, çıkar alakasına dayalı olmayan bir halde üyelerini belirleyecektir. Sportif A.Ş’ye Adnan Öztürk ve Bora Yargıç, Mağazacılık A.Ş’de Arda Nal, Emlak A.Ş’de Ozan Sevindik ve Cem Oruç, Gayrimenkul A.Ş’de Melih Tavukçuoğlu ve Erhan İşözen, Dijital A.Ş’de ise Ecem Tezel Aldanmaz ve Mustafa Ali Yazıcı bizimle birlikte olacaklar. Adnan Öztürk, Galatasaray’da bundan sonra kasa kolaylığı, varlıklı lider, gayrimenkul satışlarının konuşulmasını bitirmek için büyük Galatasaray projesini başkanlık makamına bağlı olarak gerçekleştirmek üzere vazife yapacak” tabirlerini kullandı.

‘ÇATI ADAY ARAYIŞI BİTMELİDİR’

Başka lider adayı Dursun Özbek’e birtakım tenkitlerde bulunan Hamamcıoğlu, “30 Nisan’da seçimin ne halde iptal edildiğine hepimiz şahit olduk, gördük. 30 Nisan’da seçim yapılması gerekirken o kutsal yerde boş sandıkların önünde konuştuk. O kadar kıymetli bir günde ortamızda olmayanlar, bugün Galatasaray’ı yönetmeye talip oluyorlar. 30 Nisan’da ortamızda olmayanların bugün Galatasaray’ı yönetmeye talip olması samimiyetsizliktir, itimat eksikliğidir. Galatasaray geçmişinden ders almazsa daima tarih tekerrürden ibarettir diyeceğiz. Artık Galatasaray’da çatı aday arayışı bitmelidir. Zira içinde bulunduğumuz durum topluluğumuzun değerli kesimi olan Galatasaray SK’da temelin hasar görmesidir” dedi.

‘GALATASARAY BİR GAYRİMENKUL ŞİRKETİ DEĞİLDİ’

Galatasaray’ın Dursun Özbek’e muhtaç olmadığını söyleyen Hamamcıoğlu, “Kendi listesini yapamayacağı için yahut tek başına girmesi kelam konusu olan seçimi kaybedeceğinden emin olan adaylar bir koalisyon yaparak Galatasaray içinde durum belirlemeye çalışıyorlarsa bu Galatasaray’ın makus talihi olamaz. Buna reaksiyon göstermeliyiz! Galatasaray bir Spor Kulübü’dür arkadaşlar, Galatasaray bir gayrimenkul şirketi değildir. Bugün büyük algı yaratılarak güya öteki tahlil, deva yokmuş üzere bütün gayrimenkul projelerini yalnızca o (Dursun Özbek) yapabilir, çatı aday yalnızca o (Dursun Özbek) olabilir paranoyasından vazgeçmemiz lazım. Galatasaray’ın insan kaynağına güvenmek şarttır!” sözlerini kullandı.

‘NEREDE 500 MİLYON DOLAR?’

Dursun Özbek idaresinin evvelki periyotta büyük yanlışlar yaptığını söyleyen Hamamcıoğlu, “Galatasaray’ın gayrimenkulleri Galatasaray’ın varlığıdır. Kimseye miras kalmamıştır. Aniden çıkıp bu gayrimenkulleri şu halde pazarlayacağım demek bir tahlil değildir. Hatırlayın Riva-Florya ile ilgili sunumu. Kolay bir Excel tablosunda 500 milyon Dolar yazdılar. Hani nerede 500 milyon Dolar? İşte bu parayı getirenler ve devamı bu parayı yönetmesini bilemediler. Borcumuz giderek artıyor. Finansman masrafımız 3 misli arttı. Fizibilitesi olmayan, inandırıcı olmayan projelere temkinli yaklaşalım” sözleriyle kelamlarını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.