Eşi ile 1 kişiyi öldürdükten sonra ‘İntikam benim işim’ paylaşımı yaptı

Olay, bugün öğlenden sonra Sandıklı’da bulunan Kapalı Çarşı’da meydana geldi. Mehmet Ali Uyanık, beraberinde eşi Sibel Uyanık ile Kapalı Çarşı’da yürürken, bir kahvenin önünde oturan İbrahim D. ve babası Adil D. (55) ile tartışmaya başladı. Bu ortada yanından uzaklaşan eşi, bir işyerinin önünde beklemeye başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Uyanık, üzerinde taşıdığı tabancayla baba-oğula ateş açtıktan sonra eşi Sibel Uyanık’ın yanına gitti. Sibel Uyanık, kocasının elinde tabancayla kendisine geldiğini görünce Kapalı Çarşı’da bulunan bir iş yerine sığınmaya çalıştı. Akabinde iş yerine giren Mehmet Ali Uyanık, 4 çocuk annesi eşini tabancayla vurduktan sonra yaya olarak kaçtı. 

KARISI VE 1 KİŞİ ÖLDÜ

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Sıhhat gruplarının yaptığı denetimde Sibel Uyanık’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Ağır yaralı olduğu belirlenen baba-oğul ise hastaneye kaldırıldı. İbrahim D. hekimlerin tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı. Adil D.’nin tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

‘İNTİKAM BENİM İŞİM’ PAYLAŞIMI

Olaydan sonra kaçan Mehmet Ali Uyanık, yaklaşık 4 saat sonra polisler tarafından saklandığı metruk binada yakalandı. Mehmet Ali Uyanık’ın, yakalamadan evvel toplumsal paylaşım sitesi Facebook hesabı üzerinden ‘İntikam benim işim’ paylaşımı yaptığı görüldü. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. 

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.