‘Erdoğan’ın mitingine gelene 250 TL’lik market çeki’

Saadet Partisi Şanlıurfa Vilayet Lideri Niyazi Yanmaz. AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Eylül’de Şanlıurfa’ya yapacağı aktifliğin kalabalık olması için AKP İlçe Binası’nda 250 TL ikram çeki için isim yazdırıldığını ileri sürdü.

İddiasını toplumsal medya hesabından “SKANDAL..!!!” olarak duyuran Yanmaz, paylaşımında, “Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi 15 Eylül’de Şanlıurfa’ya gelecek. Kalabalık olmak, adam toplamak lazım. Kimse zaten gelmiyor. O vakit 250 TL’lik market kartı dağıtarak gelmelerini sağlıyorlar. Ne duruma düştü bölümü iktidar?” dedi.

“MİTİNG ALANINDA ÇEKİNİZİ ALACAKSINIZ”

21. Periyot Saadet Partisi Milletvekili de olan Niyazi Yanmaz, AKP Eyyübiye İlçe Başkanlığı önünde bir kuyruk olduğunu görüp nedenini araştıran birtakım partililerin, 15 Eylül’de Şanlıurfa’ya gidecek olan AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingine iştirakçi teminine yönelik bir teşebbüsü belirlediklerini vurgulayarak şunları söyledi:

“Arkadaşlarımızın yaptığı araştırmaya nazaran ilçe binasına yalnızca bayanları çağırmışlar. Burada ismi yazılan bayanlara ‘Miting alanında şu hanımı görüp, 250 TL’lik çekini alacaksın’ diyorlar. Her mahalle için değişik vazifeliler belirlenmiş. İsimleri yazılı bayanlar kendilerine ismi verilen görevliyi miting alanında bulup çekini alacakmış. Arkadaşlarımız, Eyyübiye İlçe Başkanlığı önündeki kuyruğu çekince kalabalığı çabucak dağıtmışlar.”

NEREDEN, NEREYE?

AKP’nin kuruluş yıllarında Şanlıurfa’da düzenlediği mitinglerde Erdoğan’ın 40-50 bin bireye hitap ettiğini hatırlatan Saadet Partisi Vilayet Lideri Niyazi Yanmaz şunları söyledi:

“O vakit binlerce kişi kendisini karşılamak için yarışırdı. Adeta yer-gök insan dolardı.  Beşerler, koşarak, istekleriyle gidiyorlardı. Hatta, o vakit Necmettin Erbakan Hocamızı getirdiğimizde, Şanlıurfa’da o kadar çok seveni olmasına rağmen biz o kalabalığı toplamamıştık. Yapılan yanılgılar AKP’yi yolun sonuna getirdi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.