Elon Musk Twitter’ı resmen satın aldı: İşte sosyal medyadan gelen tepkiler!

Elon Musk ve Twitter, dünyanın en zengin insanının sosyal medya platformunu satın alması için bir anlaşmaya vardı. Musk, Twitter’ı satın almak için yaklaşık 44 milyar dolarlık bir ödeme yapacak.

Sabah saatlerinden itibaren satış işleminin duyurulacağına dair pek çok haber yer alıyordu. Bu gelişmelerin ardından Elon Musk’ın Twitter’ı resmen satın aldığı ortaya çıktı. Bunun üzerine de sosyal medyadan yapılan paylaşımlar ilgi çekti.

Elon Musk sonunda başardı: Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı!

Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla ilgili paylaşımlar

CEO, dört gün önce platformu nasıl satın alacağına dair finansal ayrıntıları açıkladı. Tesla’nın kurucusu ve Twitter’ın trolü olan Musk, bu ayın başlarında Twitter’ın yüzde 9.2‘sini alarak şirketin en büyük hissedarı oldu.

http://beynelmilel.net/wp-content/uploads/2022/04/elon-musk-twitter-i-resmen-satin-aldi-iste-sosyal-medyadan-gelen-tepkiler-626706868256d.jpg

Yüzde 9 hisseye sahip olmasından sonra CEO, şirketin yönetim kuruluna girmeyi reddetti. Son olarak ise 14 Nisan tarihinde 43 milyar dolarlık bir satın alma teklifini açıkladı. Ancak son gelen haberlere göre Musk, 44 milyarlık nakit satın alma teklifini kabul etti. Kendisinin Twitter’ı satın alması halinde daha özgür bir platforma dönüştüreceğini söyleyen Musk’ın ne tarz değişiklikler yapacağı da merak konusu.

Peki, bu satın almayla ilgili sosyal medyadan gelen tepkiler nasıldı? İşte Twitter’dan gelen birbirinden komik tepkiler.

Twitter ilk şirket toplantısında Elon Musk #TwitterTakeover #ElonMuskBuyTwitter
pic.twitter.com/AOtMUYpb47

— Texas Lordu (@pinyanis) April 25, 2022

Anlık Elon ; #ElonMuskBuyTwitter pic.twitter.com/qYGaz1QeMM

— İbrahim Allahverdi ? (@allahvrdibrahim) April 25, 2022

Elon Musk'ın twiterı satın aldığını duyan görller anlık#ElonMuskBuyTwitter pic.twitter.com/vgwV6iXhqX

— Mckr (@Mstfackrrr) April 25, 2022

#ElonMuskBuyTwitter elon Musk reisin,patron olarak ilk iş günü binaya girişi? pic.twitter.com/gn2DMvJ7hU

— uğur (@uguronenc) April 25, 2022

#ElonMuskBuyTwitter
Elon Musk siteye giriş yapıyor ? pic.twitter.com/FY5qVPkXkS

— Murat BYRM ?? (@MRTBYRM82) April 25, 2022

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.