Bakan Özer Londra’da YLSY bursiyeri öğrencilerle bir ortaya geldi

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki heyete Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın da eşlik etti. Londra Eğitim Müşaviri Mevlüt Ceylan’dan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Özer, Ulusal Eğitim Bakanlığının YLSY bursu ile ülkede lisansüstü tahsillerini devam ettiren öğrencilerle bir ortaya geldi.

Ülkede yüksek lisans ve doktora eğitimi alan öğrencileri tek tek dinleyen Bakan Özer, tüm dünyada Bakanlığın resmî bursuyla eğitim gören öğrencilerle çevrim içi platformda gerçekleştirdiği toplantıda da belirttiği üzere onlara muhtaçlık duydukları her türlü katkıyı vermekten memnunluk duyacaklarını söz etti.

Öğrencilerin hem eğitim müddetince hem de yurda dönüşlerinde yapacakları hizmetlerde daha rahat çalışma yapabilmeleri için çalıştıklarını lisana getiren Bakan Özer, “Sizler büyük bir ülkenin evladı, geleceğisiniz. Yolunuzu buna nazaran belirleyin.” diye konuştu.

Öğrencilerle gurur duyduğunu belirten Özer onlara muvaffakiyetler diledi.

BAKAN ÖZER, TRT WORLD LONDRA OFİSİNİ ZİYARET ETTİ 

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Londra’da TRT World’ün ofisini de ziyaret etti.

Özer, TRT World Londra ofisinde yürütülen faaliyetlerle ilgili yetkilerden bilgi aldı ve tüm gruba çalışmalarında muvaffakiyetler diledi.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.