Avukat Servet Bakırtaş’ı öldüren Abdullah Türkoğlu cezaevine gönderildi

İstanbul Bakırköy’de Avukat Servet Bakırtaş ve müvekkili Öznur Tufan’ı tabancayla vurarak öldüren kuşkulu Abdullah Türkoğlu, maktül Bakırtaş’a karşı “Kişiyi yerine getirdiği kamu vazifesi nedeniyle tasarlayarak öldürme” maktül Tufan’a karşı da “Tasarlayarak öldürme” cürmünden tutuklandı.

İFADESİNİ TEKRAR ETTİ

Hakkında 2014 yılında açılan 930 bin liralık tazminat davasını geri çekmedikleri gerekçesiyle avukat Servet Bakırtaş ve davayı açan Öznur Tufan’ı öldürdükten sonra kaçmaya çalışırken yakalanan Abdullah Türkoğlu, Emniyet’teki süreçlerinin akabinde Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilmişti. Kuşkulu Türkoğlu, cumhuriyet savcılığında poliste verdiği ifadeyi tekrar etti.

Türkoğlu, tabiri alındıktan sonra maktül Bakırtaş’a karşı “Kişiyi yerine getirdiği kamu vazifesi nedeniyle tasarlayarak öldürme” maktül Tufan’a karşı da “Tasarlayarak öldürme” cürmünden tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Bakırköy Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’ne çıkarılan şüphelinin tutuklanmasına karar verildi.

“DAVAYI CEZAEVİNDEN ÇIKTIKTAN SONRA ÖĞRENDİM”

Polisteki sözünde cürmünü itiraf eden Türkoğlu’nun, Öznur Tufan’ı 2000 yılından bu yana tanıdığını belirterek, “Cezaevinden çıktıktan sonra hakkımda açılan 930 bin liralık tazminat davasını öğrendim” dediği öğrenildi. 

Türkoğlu’nun daha evvelce de Avukat Servet Bakırtaş’a ve Öznur Tufan’a davayı geri çekmesi için baskı yaptığı tespit edildi.

“CİNAYETLERİ İŞLEMEYE SABAH KALKTIĞIMDA KARAR VERDİM”

Şüpheli Abdullah Türkoğlu, tabirinde 2019 yılında kendisine bir silah satın aldığını, cinayet işlemeye ise olay günü yataktan kalktığında karar verdiğini söyledi. 

Türkoğlu’nun bayram tatili nedeniyle daha sonra bulamayacağını düşündüğü Avukat Servet Bakırtaş’ın ofisine gittiği ve müşteri olarak içeri girdiği öğrenildi.

Abdullah Türkoğlu’nun dediği bildirildi.

“ÖZNUR TUFAN’A HİÇBİR SÖYLEMEDEN ATEŞ ETTİM”

Bu olayın akabinde Büyükçekmece’de bulunan spotçular çarsına gittiğini anlatan Abdullah Türkoğlu “Burada Öznur Tufan’ı aradım. Daha sonra onu bir dükkanın içinde gördüm. Hiç bir şey söylemeden ona yaklaşıp ateş ettim. Kaçmaya çalışırken esnafın müdahalesiyle yere niyet yakalandım” dediği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.