AKP, CHP, MHP, DÜZGÜN Parti ve HDP anlaştı! Covid-19 müsaadesi uzatılıyor

Cezaevindeki mahkumların corona müsaadelerini uzatmak için AKP, CHP, MHP, UYGUN Parti ve HDP’den ortak önerge verildi.

TBMM Genel Heyeti’nde, 31 Mayıs’ta sona erecek açık cezaevlerindeki mahkumların Covid-19 müsaadelerinin, 31 Temmuz 2023’e kadar uzatılmasıyla ilgili düzenleme Genel Kurul’da görüşmeleri süren yasa teklifine eklendi.

Covid-19 müsaadesiyle ilgili eklenen husus 5 siyasi parti; AKP, CHP, MHP, GÜZEL Parti ve HDP’nin ortak önergesiyle verildi.

KABİNE SONRASI ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI

Corona virüs salgını tedbirleri kapsamında verilen açık cezaevi müsaadeleri 31 Mayıs’ta sona eriyordu. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından duyurulan tarihte mahkumların açık ceza infaz kurumlarına dönmeleri istenmişti lakin kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan müsaade mühleti hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Erdoğan, “Kabine toplantımızda açık cezaevlerindeki mahkumlar için aşikâr kurallarda uygulanan ve 31 Mayıs’ta mühleti sona eren Covid-19 müsaadeleriyle ilgili de yeni bir kıymetlendirme yaptık. Buna nazaran, açık cezaevlerindeki mahkumların Covid-19 müsaadelerini 31 Temmuz 2023’e kadar uzatıyoruz. Meclisimizin bu konuda gereken yasal düzenlemeyi en kısa müddette hayata geçireceğine inanıyorum.” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.