75 milyon avroluk dev yatırım! Ordu’da hizmete açıldı

AK Parti Ordu Vilayet Başkanlığında partililerle bir ortaya gelen Varank, daha sonra BALMER Arı Eserleri Ar-Ge Merkezi’ndeki çalışmaları inceledi.

Kentte MDF ve parke üretimi üzerine faaliyet gösteren ÇAMSAN firmasının fabrikasını da ziyaret eden Varank, yetkililerden bilgi aldı.

Varank, fabrikanın yeni faaliyete geçen MDF3 tesisinin açılışında yaptığı konuşmada, yalnızca Ordu’ya değil tüm Türkiye’ye bedel katan bir tesisin açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

ÇAMSAN’ın Türkiye’nin MDF alanında değerli şirketlerinden biri olduğunu belirten Varank, “Arkamızda gördüğünüz devasa tesis yeni bitirdikleri, devletimizin teşvikleriyle de önünü açtığı MDF3 tesisi. Burada 75 milyon avroluk yatırımla 250 Ordulu hemşerimiz meskenine ekmek götürebiliyor.” dedi.

75 MİLYON AVROLUK DEV YATIRIM

Varank, tesisin günlük bin metreküp üretim yaptığını söz ederek, şöyle devam etti:

“Bildiğiniz üzere MDF birçok dalda kullanılan ana hammaddelerden bir tanesi, mobilya kesimi başta olmak üzere ancak burası çok önemli de bir ihracat yapıyor. Ben Ordu’da bu türlü devasa, bu türlü nitekim standartların üzerinde kaliteli üretim yapan bir tesisi görmüş olmaktan bir Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak çok keyifli oldum. Rabbim inşallah bol bereketli karlar nasip etsin. Daha birçok yatırımları firmamıza, Ordu’muza nasip etsin diyoruz ve yeni 75 milyon avroluk MDF3 tesis ülkemize, kentimize iyi olsun diyoruz.”

Açılışın akabinde Gülyalı ilçesine geçen Varank, DOKAP ve KOSGEB’in dayanaklarıyla hayata geçirilen “Çalışan Ordu’nun Üreten Kadınları” projesi kapsamında kurulan Çikolata Parkı ve Yöresel Eserler satış merkezini gezdi.

Varank, burada üretim yapan bayanlarla sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Bakan Varank’a ziyaretleri sırasında Ordu Valisi Tuncay Sonel, AK Parti Ordu milletvekilleri Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu, DOKAP Bölge Kalkınma Yönetimi Lideri Hakan Gültekin, AK Parti Ordu Vilayet Lideri Halit Tomakin ve öbür ilgililer eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.