2022 PMYO imtihanı ne vakit yapılacak? PMYO imtihan yerleri açıklandı mı?

2.500 öğrenci alımı yapacağını açıklayan Polis Akademisi ve Emniyet Genel Müdürlüğü için müracaatlar 25 Temmuz – 5 Ağustos tarihinde tamamlandı.

33.502 erkek, 13.609 bayan olmak üzere toplam 47.111 kişinin müracaatta bulunduğu polislik alımında ön müracaat sonuçları ise açıklandı.

Fiziksel yeterlilik ve mülakat imtihanına girecek olan adaylar, ön müracaat sonuçlarının açıklanmasının akabinde gözünü bir öteki basamağa çevirdi.

Sınava girmeden evvel evraklarını eksik olarak tamamlamak ve imtihan yerlerini öğrenmek isteyen adaylar, “2022 PMYO imtihanı ne vakit yapılacak? PMYO imtihan yerleri açıklandı mı?” sorusunu gündeme getirdi.

Peki,2022 PMYO imtihanı ne vakit yapılacak? PMYO imtihan yerleri açıklandı mı? İşte ayrıntılar….

2022 PMYO imtihanı ne vakit yapılacak? PMYO imtihan yerleri açıklandı mı?

05 Ağustos 2022 tarihinde tamamlanan ön müracaatların sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandı.

Polis Akademisi Başkanlığı, 2022 Yılı PMYO Giriş İmtihanı kapsamında adaylar şahsen müracaat ve evrak teslimi süreçlerini gerçekleştirecekleri, aday kıymetlendirme ve seçme imtihanına katılacakları müracaat ve imtihan merkezini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.

İlan edilen imtihan tarihi ve imtihan merkezinde adaylar müracaat süreçleri, ön sıhhat denetimi ve fizikî yeterlilik imtihanına katılacaklardır. Fizikî yeterlilik imtihanında başarılı olan adaylar birebir gün mülakat imtihanına katılacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.